Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 12:15 Bu haber 520 kez okundu
 
AHMET ALTUN’DAN ADAYLARA TANSİYONU YÜKSELTMEYİN ÇAĞRISI
AHMET ALTUN’DAN ADAYLARA TANSİYONU YÜKSELTMEYİN ÇAĞRISI
SİYASET Haberi
AHMET ALTUN’DAN ADAYLARA TANSİYONU YÜKSELTMEYİN ÇAĞRISI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 17 Aralık Pazar günü Memurlar Lokali’nde gerçekleştireceği 11. Merkez İlçe kongresi öncesinde CHP İl Başkanı Ahmet Altun, 4 adaya tansiyonu yükseltmeyin çağrısında bulundu.

CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, Pazar günü yapılacak olan 11. Olağan Kongre öncesinde değerlendirmede bulundu.

TANSİYON AGRESİF SÖYLEMLERDEN YÜKSELİR… AGRESİF SÖYLEMLERDEN KAÇININ

Ahmet Altun, “17 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan 11. Olağan merkez ilçe kongresini yapacağız. Sekiz ilçemizde kongreler tamamlanmış olacaktır. Merkez ilçe kongremiz de dört tane aday vardır. Bu dört adayın da her biri çok değerli arkadaşımızdır. Kendilerine başarılar diliyorum. Kongreye katılacak delegelerin de en doğrusunu yapacağına inanıyorum. Kongre bayram havasında, şölen havasında gerçekleşecektir. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiyi özümsemiş bir partidir. Demokrasi kuralları son sınırına kadar uygulanır. Herkes görüşlerini söyleyip, kapıdan el ele kol kola çıkacaklardır. Kongrede tansiyonun yükseleceğini zannetmiyorum. Tansiyon neden yükselir? Agresif söylemlerden yükselir. Esasında agresif söylemler yerine Cumhuriyet Halk Partisi’ni nasıl iktidar yaparız, nereye nasıl taşırız, oy oranını nasıl artırırız, bunları düşünmemiz gerekiyor. İleride çok önemli devlet başkanlığı seçimlerimiz var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek başına oyu yetmiyor. CHP’nin dışındaki sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin oylarını nasıl alırız bunların üzerine kafa yormamız gerekiyor. Birbirimizle kavga etmenin şu anda bir anlamı yoktur. 2019 yılında bu dediklerimizi yapamıyorsak, zaten demokratik parlamenter sistemden bahsedemeyiz.”

KONGREDEN EL ELE KOL KOLA ÇIKMALIYIZ

CHP İl Başkanı Ahmet Altun son olarak, adayların çekileceği konusundaki söylemlere ilişkin olarakta, “Aday olanlar niye çekilsinler ki, adaylar madem sonuna kadar gitsinler. Herkes bildiğini söylesin. Ben kongrede dört adaydan icraatlarını ve söylemlerini bekliyorum. Kongre sonunda kapıdan el ele kol kola çıkmalıyız” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: AHMET, ALTUN’DAN, ADAYLARA, TANSİYONU, YÜKSELTMEYİN, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı