Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 16:35 Bu haber 1172 kez okundu
 
4 Vekil, o ilçe için bir araya geldi...
4 Vekil, o ilçe için bir araya geldi...
GÜNCEL Haberi
4 Vekil, o ilçe için bir araya geldi...

Siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinden oluşan 20 kişilik bir heyet Ereğli’nin sorunlarını ve taleplerini aktarmak için Ankara’ya giderek, Zonguldak Milletvekilleri ile bir araya geldiler.
Düzenlenen toplantıya Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş katılırken Şerafettin  Turpçu’nun ise  partisinin ilçe çalışmaları için Alaplı’da bulunduğu için katılamadı.
Gurubun sözcülüğünü yapan, Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, “Sanılanın aksine Ereğli il yapılsın diye gelmedik. Milletvekillerimizle birlikte Zonguldak’ta neler oluyor, Ereğli ve Alaplı’da neler oluyor? Ereğli’nin sorunlarını sayın vekillerimize iletmek üzere ziyaret amaçlı Ankara’ya geldik” dedi.
İktidar ve muhalefet partisinin milletvekilleri Ereğli’den gelen grubun talep ve önerilerini can kulağı ile dinlerken, mevcut sorunlar ve projeler tartışıldı. 
Zonguldak milletvekillerinin, bölge halkının talepleri için gösterdiği birliktelik, bazı yerel basın organlarında, kasıtlı olarak yapılan olumsuz algı operasyonunun aksini ispatlar nitelikteydi.

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: 4, Vekil,, o, ilçe, için, bir, araya, geldi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı