ZONDEF HASRET GECESİNE DAVET ETTİ - Demirmedya - Zonguldak için haber.

ZONDEF HASRET GECESİNE DAVET ETTİ

ZONDEF SEMERCİ VE GEBEŞ’İ HASRET GECESİNE DAVET ETTİ

İstanbul’daki Zonguldaklı derneklerin bir araya gelmesi ile kurulan Zonguldaklılar Derneği Federasyonu (ZONDEF)’in 2 Kasım akşamı İstanbul Bağcılarda en az 10 bin kişinin katılımı ile yapmayı planladığı  Zonguldaklılar Hasret Gecesi programının davet etme çalışmalarını federasyonun yetkilileri tüm hızıyla sürdürüyorlar.

ZONDEF’in  Zonguldak’tan sorumlu Başkan Yardımcısı Av. Ayhan Demirci ile Zonguldak iş dünyası komisyon üyesi iş adamı Ahmet Akdemir, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ile Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş’i makamında ziyaret edip federasyon başkanı Ali Rıza Kiremitçi’nin Selmalarına kendilerine iletip Zonguldaklılar Hasret Gecesinin davetiyelerine kendilerine takdim ettiler. Gece ile ilgili afişleri de başkanlara teslim edip  uygun yerlere asıp duyuruları yapmalarını da kendilerinden rica ettiler.

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’yi makamında ziyaret eden Av. Ayhan Demirci ve Ahmet Akdemir   “Başkanımız Ali Rıza Kiremitçinin selamlarını size iletiyoruz. Aynı Zamanda 2 Kasım gecesi düzenleyecek olduğumuz Zonguldaklılar hasret gecesine sizleri de davet ediyoruz” dediler.

Av.  Ayhan Demirci şöyle konuştu: “ Sayın Başkanım aynı zamanda Devrek camiası ile birlikte teşviklerinizi bekliyoruz.  Zondef’in kısaca iki amacı var. Bir tanesi 1990’lardan sonra olan göç sonrası çeşitli dernekler adı altında toplanan hemşerilerimizi bir çatı altında toplayıp federasyon altında bir güç haline getirmektir.  Birlik beraberlik içinde aynı çatı altında toplanıp hareket etmek ve yardımlaşmayı hedeflemektedir. İkinci olarak Zonguldak’ı ülke gündemine taşımaktır.  Zonguldak’ın sorunlarını kuvvetli bir Sivil toplum örgütü olarak ülke gündemine taşımaktır.  Bizde varız demektir.  Bu konuda gerek Zonguldak içinde gerekse Zonguldak dışında yaşayan hemşerilerimizin destek vereceğine inanıyoruz.”

Mustafa  Semerci ise geceye katılacaklarını ve destek vereceklerini de ifade ederek, “  Zonguldaklılar için Birlik ve beraberlikle ilgili atılan en büyük adımlardan bir tanesi.  Yapılacak olanda çok güzel bir etkinlik.  Kurumsallaşma adına da federasyon adına çok önemli bir organizasyon.  Biz bu geceye katılacağız. Katılmak ve destek olmak zorundayız.  Daha öncede söylemiştim bu konuda çok geç bile kaldık.  Birlikten güç doğar Birlik beraberlik içinde olmadığımız müddetçe hiçbir şeyde başarılı olamayız.  Ben bu konuda başkanımız Ali Rıza Kiremitçi kardeşimize çok teşekkür ediyorum, özverili çalışmalarından ötürü. Bize de destek düşüyor destekte olacağız” diye konuştu. 

ZONDEF ekibi Akdemir ve Demirci Devrek’ten Çaydeğirmeni beldesine geçip davetiyeyi Belediye Başkanı Satılmış  Gebeş’e verip kendisini de geceye davet ettiler.

 “Hep beraber orada olacağız inşallah” diyen Başkan Gebeş ise şunları söyledi: “ Kısa bir süre önce Öğretmen evinde yapılan toplantıda başkanımızın önderliğinde katıldık. Orada federasyon ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi sahibi olduk.  Gerçekten zaman zaman İstanbul’daki derneklerimizi yapmış oldukları etkinliklere bende katıldım.  Tabi ki bölünmenin parçalanmanın her mahallenin ayrı derneği olmasının mantıklı olmadığını ben orada gördüm.  Ekonomik boyutu var bu işin bu işi taşıyabilecek insanların orada olması lazım.  Ama bu birlikteliği sağlaması adına  Ali Rıza başkanım gerçekten önemli bir adım attı, burada bir liderlik üstlendi.  Bizde Zonguldaklılar olarak burada bir yerel yönetici olarak bu girişimlerden oldukça mutlu olduk gurur duyduk.  Bu geceye de katılıp elimizden gelen desteği de vereceğiz.”

 

(Haber Merkezi)

Etiketler :
Bu Haber
UYARI: Yorum Uzunlugu Max 400 Harftir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  • Admin
    12 Şubat 2016 Saat : 09:37

    Bu haberimiz için daha önce hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

  • Bumerang - Yazarkafe