‘İş’te Kadınlar’a belge - Demirmedya - Zonguldak için haber.

‘İş’te Kadınlar’a belge

Kadın Girişimcilere sertifikaları törenle verildi


Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı  desteği ile düzenlenen “İş’te Kadınlar projesi” kapsamında, yürütülen eğitim seminerini tamamlayan kursiyerlere törenle katılım belgeleri verildi.
Törende konuşan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, kadınların her alanda başarılı olduğunu söyleyerek, “Biz bu tip projelerle, bu uyuyan devleri uyandırıp toplumsal hayata kanalize edip, geleceğe nitelikli bir şekilde taşıyıp onların o avantajlarından bu toplumu yararlandırmak vazifemiz” dedi.
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Salih Demir de, kadınlara değer verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, kadınların başarılı olduklarını ifade etti.
Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen törene, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Dilek Didem Ayyıldız, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Salih Demir ve eşi Şengül Demir, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Faruk Tezel, TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay, Çalışma ve İşkur Müdürü Gönül Demirsu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Figen Köroğlu,  Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aslıhan Külekçi Uğur, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Bahar, Kahveciler   ve Lokantacılar Odası Başkanı Alparslan Küçük, Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Şükür Küçükali, Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, Pazarcılar Odası Başkanı Süleyman Özdoğan, Kozlu Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Orhan İnce, AK Parti Zonguldak Belediye Meclis üyesi Züleyha Arıman, TSO yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Girişimciler kurulu ve kursiyerler katıldı.
DEMİR: KADINLARIMIZ BAŞARILI OLDUKLARINI GÖSTERDİLER
Törende konuşan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Salih Demir, “Öncelikle bu salonun dolu olması beni çok memnun etti. Kadınlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ben her zaman söylerim, kadınlara önem vermek önemlidir ama önem vermek de yetmiyor, kadınlara değer vermek gerekir. Onun için bu sertifika töreninin daha önce 9 ay boyunca Merkez ve 4 ilçemizde toplantılar düzenlendi. Bu toplantılar içerisinde kadınlarımıza sertifika verme gereği hissettik.Çünkü hepsi en az erkekler kadar başarılı olduklarını gösterdiler” dedi.
ABAY: HİZMETİMİZ BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEK
Zonguldak TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay, “Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının desteği ile, Ticaret ve Sanayi Odası’nın maddi desteği ile düzenlenmiş olan eğitim programımızın semeresini görmek için bugün buradayız. 200 kadar kadın arkadaşımız bu eğitimi alarak başarılı oldular, sertifikalarını almaya hak kazandılar, çok güzel eğitimler aldılar burada. Muhasebe, finans, iş yönetimi ve kişisel gelişim kurslarından yararlandılar. Ayrıca danışmanlık hizmetimiz de vardı bundan yararlandılar. Danışmanlık hizmetimiz yine bundan sonra da devam edecek. Kadın Girişimciler Kurulu ve proje kapsamında bir danışma merkezi düzenledik. Batı Karadeniz kalkınma Ajansı yetkililerine teşekkür ediyorum, bu projeye verdikleri desteklerden dolayı. Bugünkü katılım gerçekten çok güzel. Sivil toplum örgütlerindeki arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Projenin yürütücüsü eğitmen ve danışman Ayşegül Savaş Likoğlu ise proje ile ilgili ayrıntılı bilgiler verirken, eğitim süresince yaptıkları çalışmaları anlattı.
AYYILDIZ:  İŞ’TE KADINLAR DEDİNİZ BU GÜZELLİĞİ ORTAYA KOYDUNUZ
Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ise yaptığı konuşmada,“Öncelikle belirtilmesi gereken, eğitimci kardeşimizin belli bir açıdan yaklaştığı dezavantajlı grup olarak gördüğü fikri ben katılmadığımı belirtmek istiyorum. Öncelikle avantajlı grup olduğunu belirtmek istiyorum. Akıllarıyla, varlıklarıyla cidden avantajlı gruplar. Hatta kısaca onlara uyuyan devler diyebiliriz. Yeter ki kıymetleri bilinsin, bizim geçmişimizden günümüze taşıdığımız anlayıştaki o yerine oturtalım görürüz ki, onların uyuyan devler olduğunu görürüz. Biz bu tip projelerle, bu uyuyan devleri uyandırıp toplumsal hayata kanalize edip, geleceğe nitelikli bir şekilde taşıyıp onların o avantajlarından bu toplumu yararlandırmak vazifemiz. Bu anlamda da çok kıymetli derneğimizin başkan ve üyeleri  buna ön ayak oldular, Ticaret ve Sanayi Odamız buna destek verdiler. Kalkınma Ajansımız bu fırsatı tanıdılar ve dolayısıyla hem katılımcılarıyla, hem eğitimcileriyle dolayısıyla siz kadınlar ‘İş’te kadınlar’ dediniz ve bu güzelliği ortaya koydunuz. Ben hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından eğitim seminerlerine katılan kursiyerlere törenle sertifikaları verilirken,  törene kadınlara ikramlarda bulunuldu.(Haber-Çetin Özdemir)

Etiketler :
Bu Haber
UYARI: Yorum Uzunlugu Max 400 Harftir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  • Admin
    10 Şubat 2016 Saat : 02:31

    Bu haberimiz için daha önce hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

  • Bumerang - Yazarkafe