Pazaryeri projeleri Belediye Başkanı Akdemir’in beğenisine sunuldu - Demirmedya - Zonguldak için haber.

Pazaryeri projeleri Belediye Başkanı Akdemir’in beğenisine sunuldu

Mimarlar Odası İl Temsilciliği üyesi Mimarlar Ahmet Başçı, Derya Aydan, Hüseyin Pulat ve Necat Altınkaya’dan oluşan 4 mimar fikir-düşünce ve uygulanabilir projeleri tanıttılar.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye birim amirleri, Pazarcılar Odası Başkanı Süleyman Özdoğan ve Mimarlar Odası Zonguldak İl Temsilcisi Turhan Demirtaş’ın da katıldığı tanıtım toplantısında projeler detaylarıyla anlatıldı.

Soğuksu Pazaryeri için hazırlanan projelerin fikir-düşünce olduğunu, uygulanabilir bir proje olduğunu söyleyen, Mimarlar Odası İl Temsilcisi Turhan Demirtaş, her zaman Zonguldaklıların yanında olduklarını ve yardımcı olacaklarını belirterek şunları söyledi.

DEMİRTAŞ: UYGULANABİLİR PROJELERDİR

“Biliyorsunuz üzücü bir kaza geçirdik. Pazaryerinin çatısının bir kısmı çöktü, üzüldük. İnşallah bir daha böyle bir kazaya rastlamayız. Sayın Başkanım bizden yeni bir pazaryeri yapacağını, pazaryeri için nasıl bir pazaryeri olmasını düşünüyor mimarlarımız diye bir proje üretilmesini istedi. Mimarlar Odası Temsilciliği olarak kendi içimizde bir pazaryeri çalışma atölyesi  kurduk. Bu atölyede 4 mimar arkadaşımız görev aldı. Zonguldak’ta nasıl bir pazaryeri olmalı en kullanışlı, Zonguldak için en yararlı  bir pazaryeri olabilir konusunda fikir projesi ürettiler. Güzel bir çalışma oldu, Zonguldak’ta ilk oldu, sayın başkanımın bize böyle bir görev vermesi teşekkür ediyoruz kendilerine ama şunu da özellikle söylüyorum. Bu bir fikir projesidir, uygulama projesi değildir. 3 projeden nüans farklılıkları olabilir. Çünkü pazaryeri belli, belediyemizin imkanları belli. İstimlaklere girişmedik, etrafını daha da açıp daha büyük bir pazaryeri yapma düşünülebilirdi ama hayali olurdu. Uygulanabilir projelerdir Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri kendileri nasıl bir şey istiyorlarsa değerlendirirler. Uygulama projelerini de isterlerse, beğendiklerinde veya kendilerinin önereceği bir konuda yine yardımcı oluruz. Mimarlar olarak Zonguldak’a her zaman yardım etmeye hazırız.” dedi.

AKDEMİR: ZONGULDAK’A YAKIŞIR PAZARYERİ İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de yaptığı konuşmada, projeyi hazırlayan Mimarlara teşekkür ederek, “Pazaryerinin çökmesi ile ilgili yeni bir proje düşündük. Yapılması gerekiyordu.  Ben kendilerine yürekten teşekkür ediyorum zira davetime icabet edip cevap verdiler. Böyle bir projeyi arkadaşlarıyla birlikte detaylı bir şekilde konuşarak Zonguldak’a yakışır, halkın kullanabileceği özlem duyduğu bir pazaryerini hazırlamaya çalıştılar. Tabii ki böyle bir projenin hazırlanması bile kolay olmadı. İnşallah ileriki günlerde bunu çabuklaştırarak pazar esnafımızın da sıkıntılarını gidermek anlamında böyle bir pazaryerini en kısa süre ne olacaksa onun çabuklaştırılması için uğraş veriyoruz. Böyle bir pazaryerini Zonguldak’a kazandırırız, ben emeği geçenlere, buna gönül verip zaman ayıranlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Soğuksu Pazaryerinin avam projelerini hazırlayan 4 Mimar, hazırladıkları projeler üzerinde projeksiyon sunumu ile projeleri detayları ile birlikte sunum yaptılar. (Haber-Çetin Özdemir)

Etiketler :
Bu Haber
UYARI: Yorum Uzunlugu Max 400 Harftir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  • Admin
    09 Şubat 2016 Saat : 19:47

    Bu haberimiz için daha önce hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

  •   EN ÇOK OKUNANLAR

    Bumerang - Yazarkafe